Kaliszanki, seniorki i juniorki, o gender...

O nas


Maria Garbiec-Zybura (koordynatorka projektu)
Z wykształcenia inżynier rolnik, ukończyła Wyższą Szkołę Rolniczą w Poznaniu. Przez wiele lat pracowała w przedsiębiorstwie Winiary, obecnie na emeryturze. Słuchaczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku Calisia od początku jego istnienia (czyli od 4 lat), oraz starościna działającej w ramach UTW Sekcji Kultura. Sympatyczka i uczestniczka wielu edycji kiermaszu rękodzieła artystycznego Bazart. Wyszywa, szydełkuje, robi różne tzw. ręczne robótki. Szczególnie interesuje ją haft snutkowy (tradycyjny haft z południowej Wielkopolski). Współautorka i współorganizatorka warsztatów rękodzieła artystycznego zrealizowanych przez Stowarzyszenie Żywa oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku Calisia pod nazwą Uwaga Robótki, podczas których przeprowadziła wykład na temat regionalnego haftu snutkowego. Koordynatorka Równych babek z 2010r.
 

Laetitia Barbry (koordynatorka projektu)
Trenerka, animatorka i koordynatorka projektów, specjalizuje się w projektach wolontariackich i związanych z tematyką gender (LGBTolerancja w 2008 i 2009 roku, And tango makes three w 2009 roku, Gender street play w roku 2010). Trenerka edukacji pozaformalnej, prowadziła warsztaty związane z tematyką międzykulturowości, zarządzania projektem i gender. Obecnie pracuje jako animatorka w projektach związanych z międzynarodowymi wymianami młodzieżowymi oraz szkoleniami z animacji językowej. Od 2009 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem Żywa m.in. podczas projektu ReKreacje w 2009r. oraz w ramach projektu Równe Babki w 2010r. (prowadziła warsztaty dla uczestniczek).


Milena Suś-Strapko (koordynatorka projektu)
Animatorka kultury o specjalizacji teatralnej, ukończyła Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim oraz podyplomowe studia w zakresie przygotowania i zarządzania projektami Unii Europejskiej. Od roku 2005 jest Sekretarzem Stowarzyszenia Żywa, odpowiada za merytoryczne przygotowanie oraz rozliczanie finansowe działań stowarzyszenia. Współautorka oraz współorganizatorka wielu inicjatyw Stowarzyszenia Żywa m.in. projektu OżywienieWystawka, wystaw plastycznych, dorocznych spotkań dotyczących praw zwierząt oraz wegetarianizmu, warsztatów plastycznych z udziałem dzieci z Państwowego Domu Dziecka w Kaliszu pt. Nie rób cyrku ze zwierząt, kiermaszu rękodzieła artystycznego Bazart, warsztatów rękodzieła artystycznego Uwaga Robótki. Koordynatorka Równych babek z 2010r.


Anna Płachecka
Animatorka kultury, plastyk, instruktor animacji filmowej; studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Realizuje autorskie warsztaty z zakresu edukacji kulturalnej przy zastosowaniu medium animacji filmowej, projektuje i wydaje flipbooki pod nazwą Fikimiki Notesiki. Współpracuje z Domem Kultury Śródmieście w Warszawie, Łazienkami Królewskimi, Fundacją Przystanek Twórczość, Towarzystwem Inicjatyw Twórczych ę oraz Centrum Artystycznym Sztukarnia.


Lucyna Marzec
Badaczka literatury, krytyczka feministyczna. Redaguje czasopismo uniGENDER  i Wielkopolski Słownik Pisarek. Współtworzy PRO ARTE. W ramach Malta Festival – Nowe Sytuacje zorganizowała serię akcji O CZYM SZUMIĄ WIEDŹMY. Od kilku lat organizuje wycieczki po Poznaniu śladami kobiet związanych z regionem, m.in. w ramach Festiwalu No Women No Art. Związana z Pracownią Krytyki Feministycznej IFP UAM i Interdyscyplinarnym Centrum Badań PłciKulturowej i Tożsamości UAM.



Anekh Linkowska

KaliszAnka z urodzenia i z wyboru. Magister sztuk PWSFTViT w Łodzi na kierunku animacja. W ciągu 29 lat życia rozkręcała imprezy taneczne i plenerowe, tworzyła lalki i dekoracje dla studia SeMaFor w Łodzi, rysowała rysunki dnia dla portalu Calisia.pl i uważnie przyglądała się szeroko pojętej kaliskiej kulturze na przeróżnych portalach internetowych. Od 2010 roku instruktor na specjalizacji zarządzanie mediami w PWSZ w Kaliszu gdzie naucza młodych ludzi jak obchodzić się z obrazem filmowym i fotograficznym. Maluje, rysuje, pisze (czasem także wierszem) i fotografuje. 



Nika Świtalska
FotoGraficzka, czyli fotografka i graficzka w jednym. Ukończyła ASP w Gdańsku, urodziła się i wychowała w Warszawie,  a obecnie mieszka w Kaliszu.  Prowadziła liczne warsztaty fotograficzne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Kaliszu i w Warszawie, w ramach których współpracowała  z kaliskim BWA i warszawskimi OPS-ami. Prowadzi firmę, jest współorganizatorką  Koła Gospodyń Miejskich w Kaliszu i mamą małej Igi.